III. Amatör Şarap Yarışması Sonuçları


DESTEKÇİLERİMİZ
(Alfabetik Sırayla )
 



 



 



 


DORA
ŞARAPÇILIK

 



 



 



 



 



 

Ürün ve hizmetlerini sıralamaya giren yarışmacılara hediye etmemizi sağlayan firmalara teşekkür ederiz.


 


Evde Şarap üyelerinin ürettikleri şarapların yarıştığı 3. Amatör Şarap Yarışması için gönderilen şaraplar İstanbul Maçkolik Complex'te 31 Ekim 2009 Cumartesi günü 6 kişilik jüri tarafından tadılarak puanlandı. Gelen Şarapların Jüri huzurunda açılmasından sonra şartnameye uyan 44 şişe Kırmızı, 7 şişe Beyaz ve 21 şişe Meyve şarabı yarışmaya alındı.

Kırmızı şarapların birinci tur eleme tadımından sonra 12 şişe kırmızı şarap ikinci tur tadım için ayrıldı.

Tüm şarapların tadımı sonunda verilen puanların toplanması sonucu yarışma sıralaması aşağıdaki şekilde gerçekleşti.

Jüri Üyeleri; Şeyla ERGENEKON, Ebru TÜREDİ, Alp TÖRÜNER, Ercüment SORUŞBAY, Berkan ACARMAN ve Memet KARABULUT.

Jüride görev alan dostlara zahmetlerinden, Maçkolik Complex yönetici ve çalışanlarına kusursuz servislerinden dolayı teşekkür ederiz.

Kırmızı Şarap
Madalya Sıralaması
Yarışmacı Şarabı Aldığı
Puan
Ödülü
Ayhan GÜLEYEN Pramnian 2007 C.S.+Şiraz 82 1ncilik
Ayhan GÜLEYEN Pramnian 2007 Şiraz 81 2ncilik
Ayhan GÜLEYEN Pramnian 2007 Cabernet 79 3ncülük
Aziz PEKER Sel III 2007 Cabernet 77  
Mehmet VURAN Garova 2007 Zinfandel 76  
Rıdvan DURSUN Yahşi 2007 Merlot 75.5  
Hasan İŞLEYİCİ 2007 Cabernet 75  
Serhat KOÇAK Love 2006 C.S.+Merlot 74  
Rıdvan DURSUN Yahşi 2007 Zinfandel 73.6  
Beyaz Şarap
Madalya Sıralaması
Yarışmacı Şarabı Aldığı
Puan
Ödülü
Tayfun CANSEVER 2008 Sauvignon Blanc 77 3ncülük
 
Meyve Şarabı
Madalya Sıralaması
Yarışmacı Şarabı Aldığı
Puan
Ödülü
Alper KARAKAYA Kedi Güldüren 2009 Vişne 79 1ncilik
Adnan GÜRCAN Gürcan 2007 Vişne 77 3ncülük

Not: Madalya grafikleri tıklandığında şişelerde kullanılmak üzere büyük ölçekli çalışmalara ulaşılabilir.

Yarışmaya katılan tüm şaraplar ve aldıkları puanlar aşağıdaki listededir.
Not: Kişi ve Şarap adlarında sehven eksik ve yanlışlıklar olabilir lütfen dekomostra@gmail.com adresine bir düzeltme mesajı atınız.

Beyaz Şaraplar
Yarışmaya Katılan Şarap

Puan

Tayfun Cansever 2008 Sauvignon Blanc
Hikmet Dinçer 2008 Chardonnay 
İspir Kırbeci Anacreon Emir 2005
İspir Kırbeci Anacreon Narince 2006
Mehmet Vuran Hayıtlıbağ Chardonnay+Semillon 2006
İspir Kırbeci Anacreon Narince 2005
Kadir Karaküçük K.Karası
77
70
70
69
69
67
67
Kırmızı Şaraplar
Yarışmaya Katılan Şarap

Puan

Ayhan Güleyen Pramnian 2007 C.S. + Şiraz
Ayhan Güleyen Pramnian 2007 Şiraz
Ayhan Güleyen Pramnian 2007 C.S.
Aziz Peker Sel III 2007 C.S.
Mehmet Vuran Garova 2007 Zinfandel
Rıdvan Dursun Yahşi 2007 Merlot
Hasan İşleyici 2007 C.S.
Serhat Koçak Love 2006 C.S.
Rıdvan Dursun Yahşi 2007 Zinfandel
Mehmet Vuran Garova 2007 Şiraz
Feridun Ata Kara Burgut
Erdal Vuran Hayıtlıbağ 2007 Şiraz
Aziz Peker Sel I 2007 C.S.
Erhan Yürüt 2007 Şiraz
Mehmet Vuran Garova 2007 C.S.
Ligya C.S.+ K.Karası
Erhan Yürüt 2007 C.S.
Aziz Peker Sel II 2007 C.S.
Tayfun Cansever 2007 C.S.
Erdal Darcan Lal Hadda 2006 Mourvedre
Erdal Darcan Lal Fam 2006 Grenache
Erdal Vuran Garova 2007 Adakarası
Özlem Çağlayan Karamisu 2007 C.S.
Ertuğrul Alkan Ertuğ 2007
Hasan Yeşiltuna 2007 C.S.
Selahattin Kaynak
Haluk Özserezli Mercan Kırmızısı 2004 C.S.
Ahmet Şevki Ogan K.Karası
Tamer Türkalp 2004 C.S.
Ahmet Keskin Tigris 2006 Öküzgözü
Erhan Yürüt 2007 K.Karası 
Hayati Gezer
Fırat Aral Eskibağlar 2007 Öküzgözü
Erdal Vuran Garova 2007 K.Karası
Ahmet Keskin Tigris 2006 Boğazkere
Rıdvan Dursun Yahşi 2007 Merlot + Şiraz
İspir Kırbeci Anacreon Öküzgözü+Boğazkere
Ercan Sağlam
İspir Kırbeci Anacreon Şiraz
Hüseyin Ketir Gül Pansiyon K.Karası+Şiraz
İspir Kırbeci Vino
Erdal Darcan Lal Veş 2006 Şiraz
Selluka
Recep Yıldırım 2007 Cardinal
82
81
79
77
76
75,5
75
74
73,6
73
73
73
73
73
72,5
72,5
72
72
71
71
71
71
70,5
70
69
69
69
68
68
68
67,5
67
67
67
66
66
64
64
63,5
63
62
62
59
57
Meyve Şarapları
Yarışmaya Katılan Şarap

Puan

Alper Karakaya  / Vişne
Adnan Gürcan   / Vişne
Cahit Güvensoy  /  Portakal
Recep Yıldırım  /  Nar + Vişne + Böğürtlen
Adnan Gürcan  / Elma 2
Cahit Güvensoy  / Vişne
Recep Yıldırım  / Karadut 08
İrfan Papila    / Greyfurt
Berrin Papila    / Elma
İrfan Papila   / Nar
Hikmet Dinçer    / Ballı Elma
İrfan Papila    / Kızılcık
Recep Yıldırım    / Karadut 09
Erhan Yürüt    / Vişne
Serhat Koçak   /  Elma
Kadir Karaküçük    / Portakal
Yalçın Koçak   /  Erik
Berrin Papila     / Vişne
Erdal Darcan    / Havuç
Berrin Papila    / Cardinal+Nar
Berrin Papila   / Portakal

79

77

74

73

73

70

69,5

69

69

68

68

67

67

66

65

64,5

64

63

62

62

60

 

Bu yarışmanın ödülleri III. Amatör Şarap Etiketi Yarışması ile birlikte 7 Kasım Cumartesi günü 18.30 - 23.30 arası Maçkolik Complex'te yapılacak törende verilecektir.

Evde Şarap Moderatörleri
Hakan DOĞU - Refik MELİKOĞLU - Nejat KUTUP - Memet KARABULUT